Dostihové Závodisko v Bratislave čakajú nové výzvy, tvrdí agrorezort

Ilustračné foto. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 6. februára (TASR) - Atraktívnejšie podujatia, zlepšenie hospodárenia, nový manažment. To sú očakávania Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR od nového vedenia dostihového Závodiska v Bratislave. Uviedol to Michal Feik z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

"Dostihový šport sa v posledných rokoch stále viac globalizuje a tento trend je akceptovaný aj Závodiskom v Bratislave, ako spoločensky významnou testačnou centrálou nášho rezortu. Som hrdá na to, že tento jedinečný areál patrí do pôsobnosti nášho rezortu a naším cieľom je ho zveľaďovať," uviedla šéfka MPRV SR Gabriela Matečná (nominantka SNS). Ministerka zároveň vylúčila akékoľvek aktivity, ktoré by viedli k odpredaju areálu či samotného štátneho podniku.

"Náš podnik v súčasnosti realizuje audit zameraný na inventarizáciu hnuteľného a nehnuteľného majetku, ako aj audit procesov riadenia a obstarávania. Azda najväčším problémom je nedostavaná tribúna, do ktorej bol doteraz investovaný takmer 1 milión eur a šesť rokov stojí nezakonzervovaná," uviedol Ľuboš Chmelár, ktorý je poverený výkonom funkcie riaditeľa. Štátny podnik Závodisko spolu s MPRV budú hľadať zdroje na dofinancovanie výstavby. Potreba finančných zdrojov sa odhaduje približne na úrovni 2,5 milióna eur.

Feik pripomenul, že MPRV koncom minulého roka poverilo riadením podniku Ľuboša Chmelára, ktorý je rešpektovaným manažérom s 25-ročnými medzinárodnými skúsenosťami v priemysle, obchode, finančníctve a agropriemysle. MPRV zároveň koncom januára vyhlásilo na funkciu riaditeľa štátneho podniku riadne výberové konanie. Uzávierka prihlášok je 25. februára.

MPRV od nového manažmentu Závodiska, š. p., očakáva zlepšenie hospodárenia podniku, ako aj realizáciu dlhodobo odkladaných nevyhnutných opráv. Veľkou výzvou je hľadanie nových príjmov, zvýšenie návštevnosti, lepšie využitie areálu a organizovanie nových atraktívnych podujatí.

"Závodisko si za vyše štyri desaťročia činnosti aj vďaka podpore agrorezortu vydobylo rešpektovanú pozíciu, ale zároveň sa chceme posunúť ďalej. V súčasnosti je Závodisko garantom turfového diania na Slovensku, ale tiež dôležitým spoločenským centrom hlavného mesta. Dostihy sa stali jedným z najobľúbenejších športových podujatí v Bratislave. Nezanedbateľnú úlohu zohráva aj pri propagácii agrorezortu a Slovenska v zahraničí," dodala Matečná. Tohtoročná dostihová sezóna sa začne 9. apríla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.