Počet návštevníkov Trenčianskych Teplíc stúpol medziročne o 31 %

Trenčianske Teplice, ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčianske Teplice 7. februára (TASR) – Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice zaznamenalo v minulom roku rekordnú návštevnosť. Kým v roku 2015 strávilo v meste aspoň jednu noc 55.600 hostí, v minulom roku ich už bolo viac ako 72.900. Návštevnosť sa zvýšila o vyše 31 %.

Ako TASR informoval primátor Trenčianskych Teplíc Štefan Škultéty, celkový počet prenocovaní v meste stúpol medziročne o takmer 28 %. Počet prenocovaní stúpol z 331.000 v roku 2015 na 422.170 v minulom roku. Na počet prenocovaní sa 56 % podieľali Kúpele Trenčianske Teplice.

„Z toho vidieť, že stratégia, ktorú sme zvolili pri Oblastnej organizácii cestovného ruchu (OOCR) prináša svoj osoh. Ukazuje sa, že nielen letná sezóna, ale už aj jar a jeseň robia čísla, ktoré sú veľmi zaujímavé. Zvýšená návštevnosť súvisí nielen s aktivitami OOCR, ale aj s opätovným otvorením turistickej informačnej kancelárie a rozsiahlymi investíciami do infraštruktúry a investíciami súkromných subjektov. Otvorili sa niektoré zrekonštruované hotely, atraktivitu mesta zvýšilo aj novootvorené kúpalisko Zelená žaba,“ priblížil Škultéty.

Ako dodal, návštevnosti mesta neuškodil ani odchod filmového festivalu Art Film Fest do Košíc. Počet návštevníkov v letných mesiacoch bol v porovnaní s rokom 2015 v minulom roku vyšší. „Atraktivita regiónu je taká veľká, že s nami nemôže zamávať odchod nejakého väčšieho podujatia. Súvisí to aj s tým, že sme sa rozhodli zachovať tradíciu filmového festivalu. Uskutoční sa aj tento rok v štvordňovom formáte v termíne 23. – 26. júna,“ doplnil primátor.

Mesto bude podľa neho aj tento rok pokračovať v marketingových aktivitách, aby zatraktívnilo obdobie zimy, jari a jesene. „Možnosť získať ešte väčší počet návštevníkov tu je, pretože disponujeme v Trenčianskych Tepliciach asi 2000 lôžkami, z nich asi 800 vlastnia kúpele, ktoré sú najväčším zamestnávateľom a najväčším hráčom v oblasti cestovného ruchu,“ zdôraznil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.