Košické Good Angels vyhrali nad Ceglédom, ale odvetu nepodceňujú

Na archívnej snímke vpravo s loptou Zuzana Žirková (Good Angels Košice) a vľavo Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky) vo finále Slovenského pohára basketbalistiek Piešťanské Čajky - GOOD ANGELS Košice v Piešťanoch 15. januára 2017. Foto: TASR/Martin Palkovič

Košice 10. februára (TASR) - Víťazstvo rozdielom 15-tich bodov znie pekne, ale basketbalistky Good Angels Košice ho nepreceňujú. Hráčky trinásťnásobného slovenského majstra takýmto rozdielom zdolali maďarský VBW CEKK Cegléd v prvom zápase druhého kola vyraďovacej fázy Európskeho pohára FIBA, čím si vytvorili priaznivú pozíciu pred odvetou. Cesta za víťazstvom 79:64 však nebola jednoduchá, najmä dianie v prvom polčase bolo dôkazom, že maďarský tím kožu lacno nepredá.

Maďarský tím sa mohol v košickej Angels aréne spoľahnúť aj na pomoc približne stočlennej skupiny fanúšikov. Tá spoločne s domácimi priaznivcami vytvorila výbornú basketbalovú kulisu. "Maďarskí fanúšikovia ešte viac dopomohli k tomu, aby tu bola skvelá atmosféra. Ja som však rada, že sme my potešili našich priaznivcov," uviedla Zuzana Žirková, ktorá v zápase zaznamenala 11 bodov. Atmosféru vyzdvihol aj tréner Good Angels Peter Jankovič. "Veľká vďaka patrí našim divákom, ktorí nepodľahli tlaku fanúšikov maďarského družstva, ktorí tiež prispeli k výbornej atmosfére. Spoločne vytvorili veľmi pekný športový zážitok," poznamenal.

Košičanky nemali do zápasu ideálny štart a Cegléd sa chopil príležitosti. Maďarky zachytili úvod a po prvom polčase viedli 37:32. Napokon však košický tím zabral a Maďarky už nedokázali zvrátiť prehru. "Už pred zápasom sme upozorňovali na to, že bude potrebné hrať rýchlo, agresívne na kôš a dostať ich do problémov s faulami. To sa nám vyplatilo. V druhom polčase sme zlepšili obranný doskok, zjednodušili a zrýchlili sme hru v útoku, čoho výsledkom bolo presvedčivé víťazstvo v druhom polčase," uviedol Jankovič.

Víťazstvo rozdielom 15-tich bodov je povzbudivé a maďarský tím stavia do neľahkej pozície. Košičanky však situáciu nepodceňujú, najmä vzhľadom na nedávny dvojzápas s francúzskym tímom Carolo Basket. Aj s ním si v prvom zápase vytvorili náskok, dokonca 19-bodový, no ten Košičankám napokon len tesne stačil na postup, keďže odvetu prehrali o 14. Po tejto skúsenosti bude tréner v odvete vyžadovať koncentrovaný výkon od úvodných minút. "Je to sľubný náskok, no myslím si, že sme sa poučili z minulého dvojzápasu s francúzskym Carolom. V prvom zápase sme tiež vyhrali vysoko o 19 bodov, ale napokon to takmer nestačilo. Uvedomujeme si, že ešte nič nie je rozhodnuté. Budeme sa musieť koncentrovať od úvodu a nepodľahnúť tlaku. Verím, že to zvládneme," poznamenal Jankovič.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.