Al Aliová hodila buly vo Washingtone a urobila si selfie s Ovečkinom

Fatima Al Ali zo Spojených arabských emirátov sleduje zo striedačky švédskeho útočníka Capitals Nicklasa Backströma počas rozkorčuľovania pred zápasom hokejovej zámorskej NHL Detroit Red Wings - Washington Capitals vo Washingtone 9. februára 2017. Foto: TASR/AP

Washington 10. februára (TASR) - Dostalo sa jej pocty, ktorú majú väčšinou len celebrity či hokejové legendy. Fatima Al Aliová, rodáčka zo Spojených arabských emirátov, hodila úvodné buly nočného zápasu NHL medzi Washingtonom a Detroitom (6:3). Potom si s oboma kapitánmi, domácim Alexandrom Ovečkinom a hosťujúcim Henrikom Zetterbergom, urobila priamo na ľade selfie fotku na pamiatku.

Al Aliovú, ktorá je členkou národného tímu SAE, pozval do USA bývalý slovenský hokejista a ex-kanonier Capitals Peter Bondra. Ten spolu s krajanmi Richardom Lintnerom, Rastislavom Pavlikovským a Ľubomírom Višňovským vlani v novembri absolvovali v Abú Zabí špeciálny kemp s cieľom podporiť hokej v exotickej krajine a tamojším trénerom ukázať spôsob, ako vychovávať mladé talenty.

Dvadsaťsedemročná Al Aliová začala hrať hokej len pred šiestimi rokmi. Na začiatku korčuľovala s deťmi, ktoré boli o polovicu mladšie ako ona. Podľa štatistík Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) je v SAE registrovaných 802 hokejistov, z toho 82 žien. "Hokej tam naberá na popularite a Fatima má na tom veľkú zásluhu. Pomáha s deťmi, organizuje zápasy a navyše je elitnou rozhodkyňou," citovala agentúra AP Rastislava Pavlikovského. Vzostup hokeja v SAE zaregistroval aj Bondra. "Videli sme tam niekoľko dobrých korčuliarov. Bolo vidno, že trénujú už dva-tri roky. Sú len na začiatku cesty, ale myslím si, že ich smer je správny," povedal Bondra.

Al Aliová mala najväčšiu radosť z darčeka, ktorý jej venoval jej najobľúbenejší hráč - podpísanú hokejku od Ovečkina. "Táto hokejka bude mať v mojom dome i mojom srdci špeciálne miesto," uviedla nadšená Fatima.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.