SFZ odsúdil krok Spartaka Myjava, ohradil sa voči výrokom Halabrína

Na snímke hráči Myjavy, ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 10. februára (TASR) - Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) odsúdil odstúpenie Spartaka Myjava z Fortuna ligy uprostred sezóny 2016/17. Zároveň sa ohradil voči tvrdeniam, ktoré zazneli v tejto súvislosti zo strany prezidenta klubu Pavla Halabrína.

VV SFZ sa na svojom zasadnutí v Bratislave venoval oznámeniu Spartaka Myjava o odstúpení z najvyššej súťaže uprostred sezóny 2016/17. V tejto súvislosti jednomyseľne (12 hlasov za, nikto proti, nikto sa nezdržal) prijal uznesenie, ktoré zverejnil SFZ na svojom webe.

"VV SFZ odsudzuje akékoľvek porušenie predpisov SFZ zo strany svojich členov, obvzvlášť ak ide o člena VV SFZ – Pavla Halabrína, ktorý porušil povinnosť podľa:

čl. 5 ods. 2 písm. a) stanov SFZ – ako štatutárny orgán Spartaka Myjava sa odstúpením zo súťaže dopustil konania, ktoré je v zásadnom rozpore s princípom fair play, ktorého súčasťou je aj ochrana regulárnosti súťaže a integrity športu, obzvlášť, keď ide o najprestížnejšiu futbalovú súťaž na Slovensku,

čl. 8 ods. 6 stanov SFZ - ako štatutárny orgán Spartaka Myjava a člen VV SFZ nesplnil povinnosť člena SFZ zabezpečiť dodržiavanie predpisov SFZ všetkými osobami s príslušnosťou ku Spartaku Myjava,

čl. 32 ods. 1 písm. a) stanov SFZ – ako štatutárny orgán Spartaka Myjava nesplnil povinnosť člena SFZ dodržiavať predpisy SFZ a zabezpečiť ich dodržiavanie všetkými osobami s príslušnosťou ku Spartaku Myjava, konkrétne ide najmä o povinnosť podľa čl. 40 Súťažného poriadku – klub je povinný vykonať opatrenia na odohratie všetkých stretnutí a usilovať sa o bezproblémový a regulárny priebeh súťaže,

čl. 49 ods. 2 písm. g) stanov SFZ - nesplnil povinnosť člena VV SFZ zdržať sa konania, ktoré by mohlo nespravodlivo poškodiť alebo ohroziť dobré meno futbalu alebo oprávnené záujmy slovenského futbalu," uvádza sa v uznesení.

"Výkonný výbor SFZ sa ohradzuje proti nepravdivým subjektívnym tvrdeniam, ktoré zazneli zo strany p. Halabrína, že bol v tomto orgáne vždy prehlasovaný a nemohol presadiť svoj názor, nakoľko podľa štatistiky hlasovania, ktorá bola vyhotovená za celé obdobie trvania jeho mandátu, až v 99 percentách prípadov hlasoval na riadnych zasadnutiach VV SFZ za schválenie navrhnutých uznesení."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.