V Montpellieri zadržali štyroch ľudí, ktorí plánovali atentát v Paríži

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Montpellier 10. februára (TASR) - Francúzska polícia dnes na juhu krajiny v oblasti mesta Montpellier zadržala štyri osoby podozrivé z prípravy atentátu v Paríži. Informovala o tom rozhlasová stanica Europe 1. Policajné zdroje potvrdili, že medzi zadržanými je aj 16-ročné dievča.

Podľa policajných vyšetrovateľov sa atentát mal odohrať na niektorom z turistami vyhľadávaných miest v Paríži. Hrozba útoku bola "okamžitá". Atentát mal zrejme spáchať samovražední útočníci vybavení opaskami s výbušninami.

Počas zatýkania a domovej prehliadky sa u jedného zo zadržaných - 22-ročného muža - našli výbušné látky. Tento mladík, ako aj ďalší zadržaný, 35-ročný muž, boli francúzskym tajným službám známi.

Počas domových prehliadok polícia zhabala aj počítačové vybavenie.

Skupinu podozrivých osôb sa podarilo polícii odhaliť vďaka ich aktivitám na sociálnych sieťach.

K zadržaniu podozrivých došlo len deň po tom, ako sa v médiách objavila správa, že okolo spodnej časti parížskej Eiffelovej veže, jednej z najznámejších pamiatok sveta, vyrastie ochranná sklenená stena. Cieľom tohto opatrenia je lepšia ochrana pred prípadnými teroristickými útokmi.

Francúzska polícia pred týždňom zadržala muža z Egypta, ktorý v blízkosti parížskeho Múzea Louvre zaútočil na vojenskú hliadku. Muž počas policajného výsluchu kategoricky odmietol tvrdenie, že mal v úmysle spáchať atentát. Šlo mu údajne o výlučne symbolické a pacifistické gesto - útok na niečo výsostne francúzske, ktorým chcel odsúdiť účasť francúzskych lietadiel na bombardovaní Sýrie. Vyhlásil, že nemal v úmysle usmrtiť vojakov, ktorí v rámci operácie Sentinelle hliadkujú v uliciach francúzskych miest, najmä v blízkosti tzv. citlivých objektov - chcel len posprejovať diela vystavené v Louvri.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.