Basketbalový zápas Košíc s Nitrou zrušili, hostia majú málo hráčov

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 13. februára (TASR) - Dohrávaný zápas 29. kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) medzi KB Košice a MBK SPU Nitra, ktorý sa mal uskutočniť v pondelok 13. februára o 18.00 h, sa napokon zrušil.

Nitrania nevycestovali už na zápas v pôvodnom termíne 28. januára, vtedy však zasiahla tím chrípková epidémia. Vedenie klubu informovalo riaditeľa súťaže Petra Mičudu, že nemôže nastúpiť ani na odložený zápas 13. februára, keďže v tíme nie je dostatočný počet hráčov v súlade s pravidlom Hracieho poriadku SBA, kde sa uvádza, že na zápas smú nastúpiť len hráči, ktorí boli na súpiske v pôvodnom termíne stretnutia.

Prezident klubu Stanislav Michalík uviedol v oficiálnom liste, že je pripravený znášať všetky dôsledky súvisiace s týmto krokom. Zároveň vyhlásil, že zrušené stretnutie s Košicami nebude mať vplyv na zostávajúce zápasy sezóny 2016/17, ktoré odohrajú Nitrania podľa schváleného rozpisu. Ako sa uvádza na oficiálnom klubovom webe, mužstvo trénera Ľubomíra Urbana opustili po víkendovej prehre s Komárnom Goran Ostojič aj Nikola Miloševič.

Zápas Košíc s Nitrou skontumujú v prospech domácich, hostí čakajú tresty za zrušenie zápasu a zároveň by mali prísť aj o bod z tohto stretnutia. Informovala o tom oficiálna ligová stránka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.