Bratislavčania môžu požiadať o príspevok na odstránenie grafitov

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 13. februára (TASR) – Vlastníci budov môžu každý mesiac získať príspevok hlavného mesta na odstránenie nelegálnych grafitov. V mestskom rozpočte je na tento účel v tomto roku alokovaných 150.000 eur, o 60.000 eur viac, ako dostali žiadatelia v roku 2016.

Príspevok je určený právnickým osobám, ktorých zakladateľom nie je hlavné mesto a fyzickým osobám, ktoré majú trvalý pobyt na území hlavného mesta. Príspevok môže byť udelený do maximálnej výšky 3000 eur pre jedného žiadateľa.

"Použiť ho možno na nákup odstraňovacích náterov, jednorazových náterov, preventívnych ochranných náterov a služieb súvisiacich s realizáciou odstraňovania grafitov subjektom oprávneným na túto činnosť," uviedla Iveta Kešeľáková z oddelenia komunikácie a marketingu magistrátu hl. mesta SR Bratislavy. Finančné príspevky sa budú udeľovať každý mesiac do konca septembra 2017, prípadne do vyčerpania vyčlenenej sumy.

"Žiadosti je potrebné vyplniť a doručiť na oddelenie životného prostredia a mestskej zelene bratislavského magistrátu vždy k poslednému dňu v mesiaci," upozornila Kešeľáková. Dodala, že nevyhnutnou súčasťou žiadosti sú bližšie informácie o predpokladanom zásahu (napr. na akej ploche sa odstraňujú grafity, použitie antigrafitového náteru). Žiadosti posúdi odborná komisia magistrátu, do úvahy budú brať i zistenia pri obhliadke poškodenej nehnuteľnosti.

Hlavné mesto vo vlastnej réžii zabezpečuje odstraňovanie grafitov na mestských budovách a objektoch. V roku 2016 začalo používať prístroj, ktorý za hodinu dokáže zničiť jeden až štyri štvorcové metre farby. Grafity odstraňuje na mramore, skle i na dreve.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.