Sme rodina vyzýva Chudíka, aby sa vzdal mandátu aj vedenia kraju

Peter Chudík, archívne foto. Foto: TASR - František Iván

Bratislava 14. februára (TASR) - Poslanec Národnej rady (NR) SR za Smer-SD a predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík by sa mal vzdať svojho mandátu poslanca parlamentu a funkcie šéfa kraja. Myslí si to opozičné hnutie Sme rodina, ktoré Chudíka dnes k takémuto kroku vyzvalo.

Dôvodom je podľa poslanca Sme rodina Petra Pčolinského to, že dve Chudíkove firmy majú dostať od štátu dotáciu na obnoviteľné zdroje energií vo výške takmer 11 miliónov eur v rokoch 2014 až 2026. O dotáciách rozhodol podľa poslanca Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) v čase, keď mu šéfoval Jozef Holjenčík.

"Je nemysliteľné, aby priamo poslanec NR SR a župan mal firmu, ktorá od nominanta Smeru-SD dostane dotáciu 11 miliónov eur," zdôraznil Pčolinský na dnešnej tlačovej konferencii v Národnej rade. Vyzval preto Chudíka, aby sa okamžite vzdal mandátu poslanca parlamentu aj funkcie župana Prešovského kraja. "A aby sa ospravedlnil občanom Slovenska za to, že ich mesačne okráda o 70.000 eur," dodal.

Hnutie zároveň informovalo, že sa na dnešnej mimoriadnej schôdzi parlamentu pridá k ostatným opozičným stranám a bude sa snažiť odvolať premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.