Koppa čakajú 18. ME v kariére, Vadovičovú veľa cestovania

Na snímke paralympijská strelkyňa Veronika Vadovičová počas tlačovej konferencie s úspešnými olympionikmi a paralympionikmi Športového centra polície, 14. februára 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 14. februára (TASR) - Slovenskí strelci združení v Športovom centre polície (ŠCP) majú za sebou vydarenú sezónu a v zbieraní úspechov by radi pokračovali aj v roku 2017. Pištoliara Pavla Koppa i zdravotne znevýhodnených strelcov Veroniku Vadovičovú a Radoslava Malenovského čaká v prvej polovici roka hneď niekoľko dôležitých podujatí.

Pavol Kopp už o mesiac vycestuje na európsky šampionát vo vzduchových disciplínach, ktorý sa uskutoční v termíne 6.-11. marca v slovinskom Maribore. Namiesto ľubovoľnej pištole, ktorá je jeho preferovanou disciplínou, bude súťažiť vo vzduchovej pištoli. Medzi elitou starého kontinentu sa predstaví osemnástykrát v kariére. "Streľbe sa profesionálne venujem dvadsať rokov, na európskom šampionáte som chýbal len dvakrát. Raz som sa nekvalifikoval a v roku 2001 ma vyradila z hry operácia," priblížil Kopp, ktorý má na svojom konte v rámci ME viacero finálových účasti. Najlepšími výsledkami sú štvrté a šieste miesto. "Verím, že do finále sa opäť dostanem. Minimálne dvadsať strelcov má na to, aby súťaž vyhralo. Finále je už lotéria, rozhodovať budú detaily. Bude záležať od toho, kto ako zabojuje a kto si udrží nervy na uzde. Natrénované mám, cítim sa v pohode," vravel Kopp, ktorý na OH 2016 v Riu de Janeiro obsadil v ľubovoľnej pištoli siedme miesto. Po ME v Maribore ho čaká štart v extralige, ako aj viaceré preteky Svetového pohára. "Táto sezóna je taká voľnejšia. Dôležitejší bude rok 2018, keď je na program svetový šampionát, kde sa bude bojovať aj o miestenky na olympiádu 2020 v Tokiu. Tento rok chcem vyskúšať novú zbraň, zvyknúť si na ňu tak, aby som bol pripravený na budúci rok," dodal Kopp.

Veronika Vadovičová patrila vlani medzi najúspešnejšie účastníčky paralympiády v Riu. Z Brazílie doniesla tri cenné kovy - zlato v disciplíne R2 vzduchová puška 40 rán v stoji, rovnaký kov získala aj vo vzduchovej puške 60 rán na 10 metrov mix a striebro vybojovala v malokalibrovke R8 3x20 rán. Jej prvým podujatím v novej sezóne budú preteky Svetového pohára v Spojených arabských emirátoch, ktoré sú na programe 19.-28. februára v Al Ain. Potom ju čakajú podujatia v Poľsku, Nemecku a Kórejskej republike. "Po olympiáde nebolo na prípravu veľa času, mali sme veľa spoločenských povinností. Len nedávno sme sa vrátili z Nemecka, kde sme boli nastrelovať nové náboje. Je to každoročný rituál, pretože na výbere streliva veľmi záleží. Pre mňa začína nový paralympijský cyklus, príprava na Tokio. Budem skúšať novú zbraň, pomaly plánovať, priebežne veci dopĺňať. Verím, že aj táto sezóna bude úspešná," zaželala si päťnásobná paralympijská medailistka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.