Vlhová po 1.kole obrovského slalomu na MS trinásta, líderkou Worleyová

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: TASR/Michal Svítok

St. Moritz 16. februára (TASR) - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová figurovala po 1. kole štvrtkového obrovského slalomu na MS v alpských lyžiarskych disciplínach v St. Moritzi na 13. mieste, keď na líderku Tessu Worleyovú z Francúzska stratila 1,65 sekundy. Druhej Slovenke Tereze Jančovej patrila priebežná 56. pozícia (+6,65).

Worleyová, ktorá vedie hodnotenie tejto disciplíny vo Svetovom pohári, potvrdila pozíciu najväčšej favoritky. So štartovým číslom jeden dokázala zajazdiť najrýchlejší čas a jej vedenie už žiadna ďalšia pretekárka ani len neohrozila. Najviac sa jej priblížila Talianka Sofia Goggiová, ktorá stratila necelú pol sekundu (+0,48 s), do jednej sekundy sa ešte zmestila tretia Mikaela Shiffrinová z USA (+0,72). Zrejme medzi nimi sa strhne boj o zlato, keďže ďalšie ženy už výraznejšie zaostali. Obhajkyni titulu Rakúšanke Anne Veithovej dokonca patrila až 22. priečka (+2,25). "Jazdu som si veľmi užila, som s ňou spokojná," vyznala sa Worleyová pre stanicu Eurosport. "V druhom kole pôjdem do toho opäť naplno. Celý tím ma podporuje, aby som získala to, po čo som si do St. Moritzu prišla," netajila najvyššie ambície francúzska reprezentantka, ktorá už vo švajčiarskom stredisku získala zlato v tímovej súťaži po dramatickom finálovom triumfe nad Slovenskom.

Vlhová, ktorá pomohla v súťaži družstiev vybojovať historické striebro, sa vydala na trať so štartovým číslom 16 a hneď v úvodných bránkach našla výborný rytmus. Na prvom medzičase mala piaty najlepší čas, so zatvorenými bránkami v technickej strednej pasáži sa však už ťažšie pasovala. Nakoniec prišla do cieľa na priebežnom 11. mieste, z ďalších pretekárok ju predstihli len Rakúšanka Bernadette Schildová a Nórka Kristin Lysdahlová. Trinásta pozícia v nabitom poradí dávala Vlhovej sľubnú šancu na prienik do prvej desiatky, či dokonca prekonanie jej najlepšieho umiestnenia v obrovskom slalome vo Svetovom pohári, ktorým sú dve ôsme priečky zo Söldenu a Semmeringu. Druhé kolo "obráku" bolo na programe o 13.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.