Šojgu žiada vysvetlenie výroku o dialógu s Moskvou z pozície sily

Na snímke ruský minister obrany Sergej Šojgu. Foto: TASR/AP/Pavel Golovkin

Moskva 16. februára (TASR) - Ruský minister obrany Sergej Šojgu dnes vyhlásil, že pokusy budovať s Moskvou dialóg z pozície sily nebudú úspešné. Informovala o tom agentúra TASS.

Šojgu takto reagoval na výrok nového amerického ministra obrany Jamesa Mattisa, ktorý v stredu v Bruseli na zasadnutí ministrov obrany členských štátov NATO uviedol, že Spojené štáty sú naďalej otvorené možnosti obnovenia spolupráce s Moskvou a zaistia, aby diplomati vyjednávali zo silnej pozície. Dodal, že USA nie sú ochotné Rusku dovoliť, aby "prostredníctvom svojich akcií hovorilo silnejšie než ktokoľvek v tejto miestnosti."

Šojgu dodal, že od americkej strany očakáva vysvetlenie Mattisových slov.

Vyhlásenie ruského ministra prišlo len niekoľko hodín predtým, ako sa v Azerbajdžane stretne náčelník ruského generálneho štábu Valerij Gerasimov so šéfom zboru náčelníkov štábov armády USA Josephom Dunfordom.

Ich schôdzka v Baku má byť venovaná problematike vzájomnej komunikácie a predchádzaniu možným krízovým situáciám. Pôjde súčasne o prvé stretnutie predstaviteľov armád takého rangu od zvolenia Donalda Trumpa do funkcie prezidenta USA.

V závere funkčného obdobia Trumpovho predchodcu Baracka Obamu kontakty medzi oboma armádami prakticky prestali.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.