Rezort dopravy plánuje spustiť pilotný projekt školských autobusov

Ilustračné foto. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 21. februára (TASR) - Ministerstvo dopravy pod vedením Árpáda Érseka (Most-Híd) plánuje spustiť pilotný projekt školských autobusov. Dnes sa k nemu konalo pracovné stretnutie ministra dopravy a šéfa rezortu školstva Petra Plavčana (SNS).

Projekt školských autobusov má podľa ministerstva dopravy potenciál zlepšiť dopravu žiakov do škôl aj zvýšiť ich bezpečnosť. "O spustení celého projektu budú ministri ešte rokovať s ministerstvom vnútra a po dopracovaní všetkých podrobností budú informovať verejnosť v priebehu nasledujúcich týždňov," uviedli pre TASR z odboru komunikácie ministerstva dopravy.

O dnešnom stretnutí ministrov a príprave projektu školských autobusov informoval ako prvý denník Plus jeden deň. "Doteraz sa o školských autobusoch iba hovorilo. My ideme urobiť konkrétne kroky k tomu, aby to začalo fungovať," uviedol Érsek.

Minister dopravy plánuje navrhnúť jeden až dva pilotné projekty, ktoré by vyskúšali fungovanie a uplatnenie školských autobusov. Zatiaľ však podľa denníka nechcel konkretizovať okresy, v ktorých by bol tento projekt skúšaný. Prezradil však, že by to mohlo byť na juhu západného Slovenska.

"Musíme sa dohodnúť, kto autobusy dodá, kto ich bude platiť a na ministerstve dopravy bude ešte potrebné doriešiť cestovný poriadok," avizoval minister.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.