Vláda predĺžila funkčné obdobie štyrom členom rady pre vedu, techniku

Na snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini počas brífingu pred 47. schôdzou vlády SR 22. februára 2017 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 22. februára (TASR) – Robert Redhammer, Peter Klamo, Štefan Rosina a Peter Magvaši budú členmi Rady vlády SR pre vedu, techniku a inovácie aj druhé štvorročné obdobie. Vláda ich na svojom dnešnom zasadnutí na návrh vicepremiéra pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho (Smer-SD) opätovne vymenovala do funkcie.

Rada má 23 členov a jej predsedom je podpredseda vlády pre investície a informatizáciu. Práve on navrhuje kabinetu vymenovať zástupcu Združenia výskumne a technicky orientovaných univerzít SR a zástupcov podnikateľského sektora za členov rady.

„Uvedení členovia rady sú navrhovaní na základe nominácie relevantných zástupcov Združenia výskumne a technicky orientovaných univerzít a podnikateľského sektora,“ píše sa v predkladacej správe.

Robert Redhammer je nominantom Združenia výskumne a technicky orientovaných univerzít SR. Petra Klama nominovala Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR, Štefan Rosina zastupuje Klub 500 a Peter Magvaši Zväz automobilového priemyslu SR.

Podľa štatútu rady je funkčné obdobie týchto členov štvorročné. Súčasnej štvorici zástupcov sa končí 27. februára 2017. Funkciu môžu zastávať najviac dve po sebe nasledujúce funkčné obdobia.

Rada je stálym odborným, poradným, iniciatívnym a koordinačným orgánom vlády pre oblasť vedy a techniky a oblasť inovácií. Zaoberá sa aj inováciami v produkcii a spracovaní dreva, lesníctve, biotechnológii, potravinárstve, stavebných výrobkoch, zdravotníctve a pôdohospodárstve.

Výdavky spojené s činnosťou rady sa uhrádzajú z rozpočtovej kapitoly Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.