Tieto štyri firmy žiadajú investičnú pomoc od vlády

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 22. februára (TASR) - Spoločnosť Nemak Slovakia, s. r. o., žiada investičnú pomoc 6,19 milióna eur na rozšírenie výrobných kapacít svojho závodu v lokalite Ladomerská Vieska, v okrese Žiar nad Hronom, a to vo forme úľavy na dani z príjmu. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý dnes schválila vláda.

"Cieľom investičného zámeru je rozšírenie existujúceho podniku priemyselnej výroby zameraného na výrobu hliníkových odliatkov technológiou vysokotlakového odlievania," priblížil rezort hospodárstva.

Podľa MH SR prijímateľ investičnej pomoci v priamej súvislosti s investičným zámerom s oprávnenými nákladmi vo výške 59,38 milióna eur do konca roka 2018 vytvorí 210 nových pracovných miest.

Nemak Slovakia, s. r. o., Žiar nad Hronom vznikla 1. augusta 2000. Predmetom jej činnosti je najmä vývoj, výroba, distribúcia a export zlievarenských výrobkov vyrobených zo zliatin hliníka a vzorov a foriem pre zlievarenskú výrobu, tepelné spracovanie, ako aj impregnácia odliatkov. Jediným spoločníkom je španielska firma Nemak Exterior S.L. Základné imanie eviduje Nemak Slovakia vo výške 17,3 milióna eur.

Franke Slovakia požaduje investičnú pomoc 3,9 mil. eur a vytvorí 240 miest

Spoločnosť Franke Slovakia, s. r. o., požaduje investičnú pomoc vo forme daňovej úľavy vo výške 3,9 milióna eur na vybudovanie nového závodu v Strečne v okrese Žilina. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý dnes prerokoval a schválil vládny kabinet.

Cieľom investičného zámeru je podľa MH SR vybudovanie nového priemyselného podniku zameraného na výrobu farebných (fragranitových a tektonitových) kuchynských drezov v nadväznosti na existujúcu výrobu v Žiline realizovanú v prenajatej budove.

"Súčasťou nových výrobných priestorov bude kompetenčné centrum, ktoré bude slúžiť na testovanie a vývoj materiálov, respektíve dizajn drezov," doplnilo ministerstvo hospodárstva.

"Realizácia investičného zámeru s oprávnenými investičnými nákladmi v nominálnej výške 26,96 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2017 až 2018. V priamej súvislosti s investičným zámerom žiadateľ do konca roku 2018 vytvorí 240 nových pracovných miest," spresnil rezort hospodárstva.

Franke Slovakia, s. r. o., Žilina vznikla v roku 1999. Predmetom jej činnosti je najmä výskum a vývoj v oblasti chémie, ako aj výroba, spracovanie a montáž produktov z plastov. Jej jediným spoločníkom je švajčiarska spoločnosť Franke Küchentechnik AG. Franke Slovakia eviduje základné imanie vo výške 1,77 milióna eur.

Firma Fafrák & Fafrák žiada na rozšírenie výroby štátnu pomoc 76.994 eur

Verejná obchodná spoločnosť Fafrák & Fafrák žiada investičnú pomoc 76.994 eur na rozšírenie výrobnej kapacity vo forme dotácie na dlhodobý hmotný majetok a príspevku na vytvorenie nových pracovných miest. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý dnes prerokoval a schválil vládny kabinet.

Cieľom investičného zámeru je rozšírenie výroby existujúceho podniku priemyselnej výroby zameraného na piliarsku výrobu. "Investičný zámer s oprávnenými nákladmi v nominálnej výške 139.990 eur sa má zrealizovať v tomto roku. V priamej súvislosti s investičným zámerom žiadateľ vytvorí 10 nových pracovných miest do konca roka 2017," priblížil rezort hospodárstva.

Požadovaná investičná pomoc podľa MH SR spĺňa definičné znaky investičnej pomoci, cieľom ktorej je rozšírenie výroby existujúceho podniku priemyselnej výroby zameraného na piliarsku výrobu a vytvorenie nových pracovných miest v lokalite Betliar, v okrese Rožňava.

Okres Rožňava bol podľa zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov k prvému dňu kalendárneho roka, v ktorom bol investičný zámer doručený Ministerstvu hospodárstva SR, najmenej rozvinutým okresom. Fafrák & Fafrák, v. o. s., Betliar vznikla v roku 1992. Predmetom jej činnosti je najmä piliarska výroba a impregnácia dreva, ako aj veľkoobchod a maloobchod s drevom a výrobkami z dreva.

Firma D&J Design chce zamestnať v Lučenci 40 ľudí, žiada investičnú pomoc

Spoločnosť D&J Design, s. r. o., žiada investičnú pomoc 910.319 eur na rozšírenie výroby nábytku a nábytkových komponentov v lokalite Lučenec, a to vo forme dotácie na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok a úľavy na dani z príjmu. Vyplýva to z investičného zámeru zverejneného Ministerstvom hospodárstva (MH) SR.

"Cieľom investičného zámeru je výstavba novej výrobnej haly, obstaranie nových technológií a zvýšenie počtu kvalifikovaného a vyškoleného personálu pre potreby zvýšenia produktivity práce, v súvislosti s výrobou komponentov z dreva, s opracovávaním drevnej hmoty, výrobou jednoduchých drevárskych výrobkov a zostavovaním stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov," priblížil rezort hospodárstva.

Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017. "V priamej súvislosti s investičným zámerom sa do konca roku 2020 vytvorí 40 nových pracovných miest," spresnilo MH SR.

D&J Design, s. r. o., Lučenec vznikla v roku 2009. Predmetom jej činnosti je najmä opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva, ako aj výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržba.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.