Písomné rozhodnutie v kauze Kýbla už bolo doručené

Na archívnej snímke obžalovaný Róbert L. (prezývaný Kýbel). Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 22. februára (TASR) - Procesným stranám už bolo doručené písomné rozhodnutie Najvyššieho súdu (NS) SR, ktorý na začiatku februára zrušil prvostupňový rozsudok nad bossom bratislavskej skupiny sýkorovcov Róbertom L. alias Kýblom.

"Rešpektujeme rozhodnutie NS SR a nebudeme ho komentovať," uviedla dnes pre TASR hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Katarína Kudjáková.

"Nejde o rozhodnutie, ktorým by bola vec právoplatne ukončená, preto ju nebudeme komentovať," uviedla zase dnes pre TASR Jana Tökölyová, hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Senát Najvyššieho súdu SR pod vedením predsedu Štefana Harabina zrušil rozsudok nad Róbertom L. a spol. Prípad sa vracia na ŠTS. Na svojom blogu vtedy o tom informovala novinárka Júlia Mikolášiková. Novinárka tvrdí, že informáciu jej potvrdil Štefan Harabin.

Bývalého bossa skupiny sýkorovcov Róberta L. alias Kýbla koncom marca minulého roka odsúdil prvostupňový ŠTS v Pezinku - pracovisko Banská Bystrica na doživotný trest odňatia slobody.

Výnimočné tresty odňatia slobody na doživotie vtedy dostali aj ďalší dvaja vysokopostavení členovia zločineckej skupiny, Jozef R. a Ivan C., zvaný Vinco.

Obžaloba mužov vinila zo šiestich vrážd z rokov 1998 a 1999 - Eduarda a Roberta Diničovcov, Romana Deáka, Alojza Házyho, Dalera Hlavačku, Miloša Piliara - a zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.