Slovenský raj bude mať nový návštevný poriadok

Roklina Suchá Belá je jednou z najnavštevovanejších lokalít v NP Slovenský raj. Na snímke turisti z Bratislavy v Suchej Belej za nízkeho stavu vody 3. augusta 2015. Foto: TASR/Milan Kapusta

Spišská Nová Ves 23. februára (TASR) – Národný park Slovenský raj bude mať nový návštevný poriadok. Ako informoval riaditeľ Správy Národného parku Slovenský raj Tomáš Dražil, pracovať sa na ňom začne koncom februára, hotový by mal byť do konca tohto roku.

"Návštevný poriadok určuje pravidlá správania sa návštevníkov v parku a definuje priestory, kde a ako možno rozvíjať aktivity turizmu, preto je to pre rozvoj územia zásadný dokument," priblížil Dražil. Úvodná pracovná konferencia k jeho úprave sa uskutoční v utorok 28. februára v Spišskej Novej Vsi.

Ako doplnil Dražil, počas nej sa vysvetlí postup, ako sa bude návštevný poriadok tvoriť, rovnako sa predstaví i jeho koncept. "Nasledovať budú pracovné stretnutia k jednotlivým témam, ako je pešia turistika, cykloturistika, doprava a podobne, kde sa budú riešiť detaily," vysvetlil Dražil.

Riaditeľ Správy Národného parku Slovenský raj zároveň zdôraznil, že na stretnutie boli pozvaní zástupcovia štátnej správy, samospráv, vlastníci pozemkov, ale i podnikatelia v cestovnom ruchu a rôzne záujmové organizácie. Spolu Správa národného parku podľa slov Dražila odoslala 111 pozvánok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.