RTVS pripravuje bohatý programy k 500. výročiu reformácie

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 23. februára (TASR) - Niekoľko nových dokumentov natočených k 500. výročiu reformácie a početné reprízy programov o evanjelických osobnostiach uvedie Redakcia duchovného života RTVS-STV, hlavne na Dvojke, v priebehu tohto roka.

V programovej štruktúre budú takisto dokumenty či hrané filmy o Martinovi Lutherovi a o reformačnom hnutí zakúpené zo zahraničia. Televízni diváci si budú môcť pozrieť aj priame prenosy zo slávnostných evanjelických služieb Božích a ďalších podujatí Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku. Chýbať nebude ani cyklus diskusných relácií na reformačné témy pri príležitosti tohtoročného 500. výročia začatia reformácie stredovekej cirkvi 31. októbra 1517.

O pripravovaných televíznych programoch k tomuto pre evanjelikov významnému výročiu hovorili na nedávnom stretnutí v Bratislave členovia Predsedníctva ECAV a predstavitelia Redakcie duchovného života RTVS-STV.

Informáciu zverejnila na svojej stránke ECAV na Slovensku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.