Skupina KRUK investovala vlani do pohľadávok 302 miliónov eur

Ilustračná snímka. Foto: deutschebank.ge

Bratislava 28. februára (TASR) - Skupina KRUK, spoločnosť špecializujúca sa na riadenie pohľadávok, investovala vlani 302 miliónov eur do 99 portfólií pohľadávok s celkovou nominálnou hodnotou 3,8 miliardy eur. Išlo o najvyššiu sumu, ktorú doteraz táto skupina investovala.

Len v 4. štvrťroku skupina investovala 81 miliónov eur, čo predstavuje medziročný nárast o 76 %, a to do 39 portfólií pohľadávok v nominálnej hodnote 1,9 miliardy eur.

"V roku 2016 sme zaznamenali expanziu skupiny po celej Európe, pretože približne dve tretiny našich investícií smerovali mimo Poľska. V uplynulých 12 mesiacoch sme nakupovali portfóliá pohľadávok od najväčších inštitúcií v siedmich krajinách, a to v Poľsku, Rumunsku, Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Španielsku a Taliansku," povedal Piotr Krupa, prezident spoločnosti KRUK S.A.

Skupina tiež zverejnila rekordný objem platieb inkasovaných v roku 2016 z odkúpených portfólií, a to vo výške 214 miliónov eur, čo je o 20 % viac než pred rokom. Len vo 4. štvrťroku dosiahli inkasované platby 67 miliónov eur, čo predstavuje medziročný nárast o 32 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.