Obamovci budú písať knihy pre Penguin Random House

Počas inaugurácie Baracka Obamu v roku 2009 boli teploty pod nulou a fúkal nepríjemný vietor. Foto: TASR/AP

Washington 1. marca (TASR) - Bývalý americký prezident Barack Obama a jeho manželka Michelle si dohodli knižnú zmluvu s vydavateľstvom Penguin Random House. Oznámilo to v utorok samotné vydavateľstvo.

"Penguin Random House s potešením oznamuje, že vydá nasledujúce knihy bývalého prezidenta Spojených štátov Baracka Obamu a bývalej prvej dámy Michelle Obamovej," napísal vydavateľ vo vyhlásení.

Výkonný riaditeľ Penguinu Markus Dohle uviedol, že spoločnosť kúpila celosvetové práva na vydanie dvoch kníh bývalého prezidenta a jeho manželky. Na knižné pulty sa dostanú v uvedenom poradí.

Finančné podmienky zmluvy neboli zverejnené, avšak riadiaci pracovníci v tejto branži so znalosťami o procese dohovárania honorárov vyhlásili, že v zmluve ide pravdepodobne o osemmiestnu sumu, napísal denník New York Times.

Obamovci uviedli, že značnú časť zisku venujú charitatívnym organizáciám vrátane Obamovej nadácie, ako vyplýva z oznámenia vydavateľstva.

Hovorkyňa Penguin Random House nepotvrdila, či knihy budú pamäťami, dodal informáciu denník Times.

Barack Obama je už autorom dvoch kníh - Dream from My Father (Sny môjho otca) a The Audacity of Hope (Odvaha nádeje).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.