Na summite EÚ sa bude hovoriť o zamestnanosti aj bezpečnosti

Slovenský premiér Robert Fico. Foto: TASR AP

Bratislava 1. marca (TASR) - Témou nadchádzajúceho summitu európskych lídrov v Bruseli, ktorý sa uskutoční 9. a 10. marca, budú zamestnanosť, rast a konkurencieschopnosť, bezpečnosť a vonkajšie vzťahy. Slovenskú delegáciu povedie premiér Robert Fico (Smer-SD), odsúhlasila dnes vláda.

V nadväznosti na výsledky februárového neformálneho zasadnutia lídrov v Malte sa očakáva aj zaradenie bodu k migrácii do agendy marcového zasadnutia Európskej rady. "Keďže opatrenia obsiahnuté v Maltskej deklarácii sú preventívneho charakteru, je potrebné dbať na dôslednú kontrolu ich napĺňania," poukázal v materiáli rezort diplomacie.

V rámci prvej témy programu rokovania Európska rada potvrdí potrebu podporovať investície, rast a zamestnanosť. Lídri na zasadnutí tiež preskúmajú vykonávanie hlavných štrukturálnych reforiem, ktoré členské štáty prijali v reakcii na odporúčania pre jednotlivé krajiny, prediskutuje priority európskeho semestra v roku 2017 a schváli odporúčanie o hospodárskej politike eurozóny.

V súlade s Bratislavskou cestovnou mapou sa marcové zasadnutie Európskej rady zameria na preskúmanie dosiahnutého pokroku, pokiaľ ide o plnenie legislatívnych priorít a hlavných stratégií vrátane stratégie jednotného trhu, stratégie digitálneho jednotného trhu, akčného plánu v oblasti únie kapitálových trhov a energetickej únie.

Európska rada posúdi na základe správy rady vykonávanie záverov prijatých v decembri 2016 v oblasti vonkajšej bezpečnosti a obrany. Bude sa tiež zaoberať situáciou EÚ z hľadiska vnútornej bezpečnosti. Zameranie diskusie k téme vonkajších vzťahov v tomto momente nebolo bližšie špecifikované.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.