Schválili akčný plán Iniciatívy pre otvorené vládnutie na dva roky

Na archívnej snímke sprava podpredseda vlády SR a minister vnútra Robert Kaliňák, predseda vlády SR Robert Fico, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini a podpredsedníčka vlády a ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 1. marca (TASR) – Slovensko chce aj ďalej posilňovať princípy otvoreného vládnutia. V najnovšom akčnom pláne Iniciatívy pre otvorené vládnutie v SR na roky 2017 až 2019 to deklaruje ministerstvo vnútra. Strategický dokument dnes schválila vláda.

Akčný plán nadväzuje na rovnomenný plán pre rok 2015. K iniciatíve pre otvorené vládnutie sa tak prihlásila aj súčasná vláda, ktorá to deklarovala aj vo svojom programovom vyhlásení. Chce podporovať aktívne sprístupňovanie dát, vzdelávacie zdroje, výsledky vedy a výskumu, patricipatívnu tvorbu verejných politík, zvyšovať transparentnosť justície a prokuratúry, monitoringu právnych predpisov a vybraných nástrojov otvoreného vládnutia.

Okrem toto je cieľom plánu na nasledujúce obdobie aj zavádzať a podporovať inovácie do prostredia verejnej správy, ako aj celej spoločnosti. Plán v tomto zmysle ukladá úlohy jednotlivým ministrom a vedúcim ďalších ústredných orgánov štátnej správy.

Rezort vnútra zdôraznil, že akčný plán reflektuje súčasnú spoločenskú objednávku a vznikal participatívnym spôsobom v oblastiach otvorené dáta a transparentnosť, participácia, otvorené vzdelávanie a výskum, otvorená justícia a v oblasti webovej aplikácie Modul dotačných schém.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.