Čunovo je najhospodárnejšou časťou 5. bratislavského okresu

Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 2. marca (TASR) – Čunovo je podľa hodnotenia Národného informačného strediska SR (NISSR) za rok 2016 najhospodárnejšou mestskou časťou 5. bratislavského obvodu a piatou v poradí v Bratislavskom samosprávnom kraji. Ako dnes pre TASR uviedla starostka Gabriela Ferenčáková, na popredných priečkach v tomto hodnotení je Čunovo už od roku 2009.

Samozrejme, veľmi ma to teší, keďže máme veľmi malý rozpočet, snažíme sa ho minúť efektívne a, skutočne, každý rok sa nám podarí niečo vybudovať, preto som veľmi rada, že sme boli takto ohodnotení“, povedala Ferenčáková.

NISSR posudzoval za minulý rok hospodárenie 2926 obcí a miest na Slovensku, z toho pozitívne vyhodnotili len 30 percent z nich.

„Na základe tých výsledkov dostáva obec, mestská časť alebo mesto Pečať Rozvoja obcí a miest, ktorá potvrdzuje, že využíva financie a majetok s vysokou efektivitou pre trvalo udržateľný rozvoj, a teda má predpoklad stabilného rozvoja“, doplnila starostka.

Vyhodnotenie finančnej a majetkovej bonity vychádza z analýzy efektívnosti narábania s finančnými prostriedkami v súvislosti s finančnou silou a kapacitou obce a z analýzy efektivity využívania a zhodnocovania majetku obce, ktoré potom NISSR porovnáva v jednotlivých okresoch a krajoch Slovenska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.