Projekt rekonštrukcie podchodu na Trnavskom mýte je už na magistráte

Podchod Trnavské mýto, vizualizácia. Foto: SKPR Strategies, s.r.o.

Bratislava 2. marca (TASR) – Projektová dokumentácia pripravovanej rekonštrukcie podchodu na Trnavskom mýte v Bratislave je už na magistráte a pripomienkujú ju všetky odborné oddelenia. Následne by mala spoločnosť Immocap Group, ktorá má podchod zrekonštruovať, požiadať o stavebné povolenie. Na dnešnom brífingu o tom informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s tým, že po vydaní povolenia odovzdá mesto podchod na jeho celkovú obnovu investorovi.

Magistrát už dal v podchode vypratať stánky a pripravuje podchod na to, aby sa stavenisko odovzdalo bez komplikácií. Primátor tvrdí, že samospráva robí všetko preto, aby sa so stavebnými prácami začalo čo najskôr. "Nechcem hovoriť dátumy, lebo to nie je celkom v našej moci. Mesto urobí všetko preto, aby to bolo čo najskôr. Aj písomne sa obraciam na všetkých zúčastnených v tomto procese, všetky štátne orgány i samosprávy, aby sa proces nezdržoval," skonštatoval Nesrovnal.

Spoločnosť Immocap Group na jeseň minulého roka uviedla, že ak pôjde všetko podľa plánu, chátrajúci podchod by mal po rozsiahlej rekonštrukcii slúžiť obyvateľom i návštevníkom Bratislavy na jar 2018. So stavebnými prácami chce firma začať hneď, keď bude mať potrebné povolenia. Samotná rekonštrukcia podchodu by mala trvať približne rok.

"Investor sa zaviazal prefinancovať do tohto priestoru jeden milión eur. Rovnakou čiastkou prispeje aj mesto. Tá pôjde prevažne do výťahov a výmeny eskalátorov. Tento podchod nemá bezbariérové prístupy a mesto to napraví," priblížil primátor.

Počas prebiehajúcich prác bude podchod fungovať v upravenom režime, aby rekonštrukcia ovplyvnila jeho prevádzku čo najmenej. Nesrovnal chce, aby na poriadok a bezpečnosť počas prác dohliadla aj mestská polícia.

V zrekonštruovanom podchode pribudnú prevádzky a služby pre verejnosť. Po novom by tu nemal chýbať obchod s potravinami, občerstvenie či trafika. V podchode bude nepretržitý 24-hodinový kamerový systém a strážna služba, s ktorými sa počíta v rámci prevádzky podchodu. Počíta sa aj s umiestnením elektronických tabúľ s informáciami o príchodoch a odchodoch MHD. Taktiež aj s rekonštrukciou nadzemných častí podchodu.

O komplexnej obnove podchodu na Trnavskom mýte spoločnosťou Immocap Group, ktorá je investorom blízkeho obchodného domu, rozhodli bratislavskí mestskí poslanci koncom septembra 2016. Poslanci jej totiž schválili prenájom podchodu na 15 rokov, s možnosťou opcie na ďalších päť rokov, za ročné nájomné jedno euro. Podmienkou je, že musí do revitalizácie podchodu spoločnosť investovať minimálne 1.082.790 eur bez DPH. 

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.