V Prešove bude možné platiť parkovné aj kartou

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Prešov 3. marca (TASR) – V Prešove sa od marca mení systém platenia za parkovné. Po novom bude možné uhradiť parkovné aj platobnou kartou. Informovala o tom hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová.

Nový systém EASY PARKING umožní vodičom, ktorí zaparkujú v zónach plateného parkovania, zaplatiť nielen mincami a sms správou, ale i svojou platobnou kartou. Mestská spoločnosť tým reaguje na trend posledného obdobia, a to možnosť bezhotovostných platieb.

Doterajšiu aplikáciu s názvom SMART PARKING nahrádza produkt prešovskej spoločnosti Vádium – IT, s.r.o., ktorá spoločne so správcom parkovacích plôch vyvinula novú aplikáciu na základe analýz. EASY PARKING je systém, ktorý bude svojím spôsobom vylepšením predošlého, vrátane novinky - platby debetnou alebo kreditnou kartou. To, že ide o čoraz viac preferovaný spôsob platby, potvrdzujú aj štatistiky. Kým pred desiatimi rokmi bol človek platiaci kartou jeden z desiatich, dnes je tento pomer presne opačný.

Prax je veľmi jednoduchá a pripomína akúkoľvek platbu cez internet. Potrebné je zaregistrovať sa v systéme, čím sa eliminuje proces platenia faktúr, ktoré zahŕňal doterajší systém smart. Po overení platnosti a aktívnosti karty je možné uhradiť platbu za parkovanie. Navyše, systém nie je viazaný na jednu značku, možné je prihlásiť sa aj viacerými naraz, čo ocenia najmä spoločnosti, ktoré majú viacero vozidiel.

Marec bude prechodným obdobím, kedy budú systémy fungovať duálne, teda súčasne SMART i EASY. Od 1. apríla bude možné využiť len novú aplikáciu.

Bližšie informácie nájde verejnosť na www.easyparking.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.