Merkelová odcestovala do Tuniska na rokovania o migrácii a ekonomike

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: TASR/AP

Káhira 3. marca (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová odcestovala dnes z Egypta do Tuniska. Cieľom jej súčasnej zahraničnej cesty je posilniť ekonomické vzťahy so severoafrickými krajinami a zamedziť migrácii do Nemecka pred spolkovými voľbami.

V Tunisku sa Merkelová stretne s prezidentom Bádžím Káidom Sabsím a s premiérom Júsifom Chahídom. Mala by tiež vystúpiť s príhovorom v parlamente.

Minulý mesiac Merkelová navrhla finančné a vzdelávacie stimuly pre Tunisanov, ktorí sa dobrovoľne vrátia do vlasti, v rámci snahy o obmedzenie migrácie zo severoafrických krajín do Nemecka.

Neúspešný tuniský žiadateľ o azyl Anis Amri v decembri vrazil s odcudzeným nákladným vozidlom do davu ľudí na vianočných trhoch v Berlíne. Dvanásť ľudí zabil a desiatky zranil. Nemecké úrady pred útokom zamietli jeho žiadosť o azyl, ale nemohli ho deportovať späť do Tuniska vzhľadom na chýbajúce doklady a byrokratické spory s touto krajinou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.