V Jordánsku popravili desať osôb usvedčených z teroristických činov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Ammán 4. marca (TASR) - Jordánsko dnes na úsvite popravilo desať osôb odsúdených za teroristické činy. Bol medzi nimi aj muž usvedčený z vlaňajšej vraždy ľavicového kresťanského spisovateľa Náhida Hattara v Ammáne. Oznámila to dnes jordánska tlačová agentúra Petra s odvolaním sa na hovorcu vlády Muhammada Múmáního.

Popravy boli vykonané vo väzenskom areáli Suwáka v strednej časti Jordánska. Išlo o najvyšší počet naraz vykonaných popráv, odkedy pred vyše dvoma rokmi politicky prozápadne orientované Jordánsko začalo záťah na extrémistov z Islamského štátu (IS). Táto džihádistická organizácia ovláda časti územia s Jordánskom susediacimi štátmi Irak a Sýria.

Jordánske kráľovstvo je významným členom Spojenými štátmi vedenej vojenskej koalície bojujúcej proti Islamskému štátu.

Kresťanský spisovateľ a protiislamistický aktivista Náhid Hattar bol známy svojimi radikálnymi nacionalistickými názormi. Obeťou vraždy sa stal v septembri pred budovou súdu v hlavnom jordánskom meste, kde sa mal zodpovedať z urážky islamu.

Hattara zatkli v auguste po tom, čo na sociálnych sieťach zdieľal karikatúru zobrazujúcu fúzatého muža v nebi, ako fajčí v posteli so ženami a prosí Boha, aby mu priniesol víno a kešu oriešky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.