Výstavu 60 políc Juraja Čuteka v Danubiane predĺžia o týždeň

Na snímke dielo autora Juraja Čuteka pri príležitosti slávnostného otvorenia výstavy sochára Juraja Čuteka 60 políc 4. februára 2017 v Danubiana Meulensteen Art Museum v Bratislave-Čunove. Foto: TASR/Pavol Zachar

Bratislava 4. marca (TASR) –Výstavu 60 políc z diel Juraja Čuteka, ktorý patrí k najvýraznejším predstaviteľom slovenského sochárstva, predĺžia o týždeň. Pre TASR to potvrdila Martina Polakovičová z Danubiany Meulensteen Art Museum.

„Návštevníci Danubiany si budú môcť pozrieť 60 políc Juraja Čuteka do konca budúceho týždňa,“ (12.3.) uviedla Polakovičová. Inštalácia 60 políc, v ktorej dominuje drevo, zachytáva rôzne etapy tvorby výtvarného umelca, ktorého spracovanie komornej plastiky považujú odborníci v rámci slovenského sochárstva za jedinečné.

„Je to predovšetkým spojenie klasicky opracovaného materiálu dreva s detailmi, predmetmi úžitkovej spotreby, ktoré Juraj Čutek povyšuje na metaforu a tým dáva svojim dielam iný význam, je to také pohrávanie sa s humorom, iróniou, grotesknom v spojení s klasickými technickými výrazovými prostriedkami,“ povedala pre TASR kurátorka výstavy Dagmar Kudoláni Srnenská.

Výtvarník Juraj Čutek sa narodil 28. februára 1957 v Žiline, študoval v Bratislave a v Prahe. Po roku 1989 sa stal členom Združenia Gerulata. Vystavoval vo Švajčiarsku, Taliansku, Holandsku, Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, USA a v Izraeli. Je spoluzakladateľom výtvarného zoskupenia Spectrum Art (od roku 1999), čo mu umožnilo pravidelne sa zúčastňovať na medzinárodných prehliadkach a veľtrhoch umenia v Monaku. Vystavoval aj na holandskom veľtrhu umenia v Haagu, spolupracuje so zahraničnými galériami, napríklad s Galerie Eric Severine Morren v Utrechte.

Výstavu 60 políc si návštevníci Danubiany na vodnom diele v Čunove môžu pozrieť do 12. marca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.