Náčelníci štábov armád Ruska, Turecka a USA budú hovoriť o Sýrii

Foto: TASR/AP

Ankara 7. marca (TASR) - Náčelníci generálnych štábov armád Ruska, Turecka a USA sa dnes zišli v juhotureckom meste Antalya, aby posúdili najnovší vývoj v Sýrii a Iraku a otázky bezpečnosti v tomto regióne. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na turecké vojenské zdroje.

AP označila stretnutie generálov Hulusiho Akara (Turecko), Joea Dunforda (USA) a Valerija Gerasimova (Rusko) za prekvapujúce. Uskutočnilo sa krátko po tom, ako Turecko opäť pohrozilo, že zaútočí na Spojenými štátmi podporované kurdské polovojenské jednotky v okolí mesta Manbidž na severe Sýrie.

Spojené štáty a Turecko vedú momentálne aj diskusie o vojenských plánoch na dobytie sýrskeho mesta Rakka, ktoré je baštou kalifátu vyhláseného islamistami na nimi obsadených územiach v Sýrii a Iraku.

Turecko je ostro proti tomu, aby sa do tejto pripravovanej operácie zapojili aj kurdské oddiely, a to aj napriek tomu, že sa v bojoch proti islamistom už osvedčili.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.