Dvojica detských ihrísk v Prievidzi dostane nové oplotenie

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Prievidza 7. marca (TASR) - Dvojicu detských ihrísk v Prievidzi vybavia novým oplotením. Výmenu plota zabezpečí mestská spoločnosť ihrisku na Gazdovskej ulici, chýbajúce oplotenie dostane hracia plocha na ulici P. Dobšinského, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

"Na centrálnom detskom ihrisku na Gazdovskej ulici sa musí vymeniť pôvodné oplotenie, pretože súčasné je značne poškodené častým vandalizmom," zdôvodnil Ďureje. Správa majetku mesta Prievidza (SMMP) ho podľa neho osadí z plotových dielcov a zároveň doplní druhú vstupnú bránku od Gazdovskej ulice.

Detské ihrisko na ulici P. Dobšinského doteraz plot nemalo. "Po minuloročnom osadení nových hracích komponentov si stav vyžaduje aj doplnenie oplotenia. Realizáciu prác bude rovnako zabezpečovať SMMP," ozrejmil hovorca mesta.

Oplotením ihrísk sa samospráva podľa neho snaží vyčleňovať priestor pre hranie detí a rovnako aj zabrániť prístupu zvierat na hracie plochy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.