K útoku na vojenskú nemocnicu v Kábule sa prihlásil Islamský štát

Bezpečnostní sily blokujú hlavnp cestu ku vojenskej nemocnici v Kábule, 8. 3.2017 Foto: TASR AP

Kábul 8. marca (TASR) - K zodpovednosti za dnešný útok na vojenskú nemocnicu v Kábule, pri ktorom zahynuli najmenej štyria ľudia a ďalších približne 60 osôb utrpelo zranenia, sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS).

"Špeciálne jednotky Islamského štátu útočia na nemocnicu v Kábule," uvádza sa vo vyhlásení IS, ktoré militanti zverejnili prostredníctvom svojej tlačovej agentúry Amák.

Hovorca militantnej skupiny Taliban pre agentúru DPA potvrdil, že veliteľ Talibanu zodpovedný za operácie tejto organizácie v Kábule o dnešnom útoku nevedel. "Dnešný útok nemá nijakú spojitosť," s Talibanom, uviedol na Twitteri hovorca.

Podľa hovorcu afganského ministerstva obrany sa prepad vojenskej nemocnice začal okolo 09.10 h miestneho času útokom samovražedného atentátnika, ktorý sa odpálil pred vstupnou bránou do budovy nemocnice.

Ostatní útočníci následne ovládli niekoľko poschodí budovy, odkiaľ z ručných zbraní spustili paľbu na príslušníkov afganských bezpečnostných síl, ktorí nemocnicu obkľúčili a následne začali "čistiť" jej jednotlivé podlažia.

Najväčšia vojenská nemocnica v Kábule s kapacitou 400 lôžok sa nachádza neďaleko dvoch civilných nemocníc. V tej istej štvrti majú sídla aj zastupiteľské úrady viacerých štátov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.