Colníci zaistili cigarety, ktorých dopredaj už skončil

Ilustračné foto. Foto: TASR - Kriminálny úrad finančnej správy

Trnava/Piešťany 8. marca (TASR) - Colníci zo Senice počas kontroly zameranej na dodržiavanie daňových predpisov zaistili obchodníkovi z obce v piešťanskom okrese cigarety, ktorých dopredaj zákon umožňoval len do 28. februára.

Počas výkonu daňového dozoru v novinovom stánku v jednej z obcí zistili, že jeho majiteľ ponúka na predaj cigarety označené kontrolnou známkou s platnosťou sadzby dane označenou písmenom "E", ktorých dopredaj bol možný iba do konca februára. Z dôvodu, že takéto spotrebiteľské balenia cigariet sa považujú za neoznačené v súlade so zákonom č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov v znení neskorších predpisov, colníci majiteľovi tieto cigarety zaistili.

Ako informoval hovorca colného úradu Trnava Jozef Belan, finančná správa v tejto súvislosti upozorňuje obchodníkov, že dopredaj spotrebiteľských balení cigariet označených kontrolnou známkou s platnosťou sadzby dane označenou písmenom "E" bol možný iba do konca februára. "V prípade, že obchodníci nepredali takto označené cigarety do tohto stanovenému dátumu, majú povinnosť do 15. marca oznámiť miestnemu príslušnému colnému úradu množstvo takto označených spotrebiteľských balení cigariet a zároveň v tejto lehote požiadať miestny príslušný colný úrad o ich zničenie," dodal Belan.

Bližšie informácie sú na webe finančnej správy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.