ÚRSO ukončil cenové rozhodnutia pre dodávateľov elektriny v SR

Ilustračné foto. Foto: TASR/Roman Hanc

Bratislava 9. marca (TASR) - Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) dnes ukončil vydávanie cenových rozhodnutí pre všetkých rozhodujúcich dodávateľov elektriny na Slovensku, a to vrátane tradičných aj malých. Informoval o tom dnes hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

"Cenové rozhodnutia teda už majú dodávatelia, ktorí dodávajú elektrinu pre vyše 99 % slovenských domácností," vysvetlil podpredseda regulačného úradu Miroslav Čelinský.

Dodávatelia tak podľa Igaza budú po nevyhnutných úpravách systémov postupne kontaktovať svojich zákazníkov. Ceny elektriny pre slovenské domácnosti budú na úrovni roka 2016. Cenové rozhodnutia sú účinné od 1. januára 2017.

ÚRSO a jeho bývalý predseda Jozef Holjenčík čelili od začiatku roka vlne kritike politikov aj médií. Dôvodom bola zmena cien energií na tento rok, ktorá pre vyššie fixné poplatky v mnohých prípadoch spôsobila výrazné zvýšenie faktúr pre odberateľov. Holjenčík zo svojej funkcie odstúpil 8. februára.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.