Rutte: Uskutoční sa summit Beneluxu a V4 o budúcnosti EÚ

Holandský premiér Mark Rutte, archívne foto. Foto: TASR/AP

Brusel 10. marca (TASR) – O usporiadaní spoločného stretnutia štátov Beneluxu a Vyšehradskej štvorka (V4) na tému budúcnosti Európskej únie dnes informoval holandský premiér Mark Rutte. Oznámil to pred začiatkom zasadnutia lídrov členských štátov EÚ o pripravovanom summite v Ríme venovanom budúcnosti Únie po odchode Spojeného kráľovstva.

Rutte pozvánku štátom V4 ohlásil v prítomnosti belgického premiéra Charlesa Michela a predsedu luxemburskej vlády Xaviera Bettela. Podrobnosti o mieste ani čase konania stretnutia neuviedol. Podobný summit o budúcnosti Únie chce Rutte usporiadať aj s pobaltskými štátmi.

Podľa diplomatických zdrojov padol návrh na usporiadanie spomínaného stretnutia počas nedeľňajšej neformálnej schôdzky ministrov zahraničných vecí Beneluxu a V4. Stretnutie sa zrejme uskutoční až po summite v Ríme, na ktorom si EÚ 25. marca pripomenie 60. výročie podpisu Rímskych zmlúv a bude na ňom reč o jej ďalšom vývoji.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.