Od pondelka začne odvážať OLO bioodpad z bratislavských domácnosti

Ilustračná snímka Foto: Tablet.TV

Bratislava 10. marca (TASR) – Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začne s odvozom biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu zo záhrad rodinných domov v pondelok 13. marca. Do piatka (17. 3.) sa budú odvozy realizovať z párneho aj nepárneho týždňa naraz u všetkých obyvateľov, ktorým bola doručená hnedá zberná nádoba. TASR o tom informovala hovorkyňa OLO Beáta Humeniková.

Od 20. marca sa bude odpad z hnedých nádob odvážať podľa platného harmonogramu, v intervale jedenkrát za 14 dní. "Informáciu o tom, v ktorý deň sa vykonáva odvoz odpadu z hnedej nádoby, nájdu obyvatelia na nálepke, ktorú dostávajú spolu s hnedými nádobami. Prosíme obyvateľov, aby svoje hnedé zberné nádoby v odvozný deň sprístupnili a vyložili ich na miesto dostupné našej zvozovej technike," povedala hovorkyňa.

OLO naďalej distribuuje hnedé zberné nádoby tým domácnostiam v rodinných domoch, ktoré podali na bratislavskom magistráte žiadosť o zapojenie sa do systému zberu odpadu zo záhrad. Distribúcia nádob prebieha šesť dní v týždni, od pondelka do soboty.

Do hnedých zberných nádob je potrebné umiestňovať kvety, štiepky, piliny, pokosenú trávu, malé kusy konárov, lístie, odpad z ovocia, zeleniny a burinu bez plastových vriec a iných obalov. Nepatria sem odpady z domácností živočíšneho pôvodu, mliečne a mäsové výrobky. "V prípade, že nádoba bude obsahovať odpad, ktorý do nej nepatrí, nebude našimi zamestnancami vyprázdnená," upozorňuje Humeniková.

Každá bratislavská domácnosť v rodinných domoch, ktorá je platiteľom miestneho poplatku za komunálny odpad, má od začiatku roka povinnosť podať žiadosť o zapojenie sa do systému zberu odpadu zo záhrad a zvoliť si buď hnedý kontajner, alebo kompostér. Toto nariadenie sa týka viac ako 20.000 domácností v rámci Bratislavy, ktoré ročne vyprodukujú viac ako 5000 ton biologicky rozložiteľného odpadu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.