Štrajk na berlínskych letískách zrušil stovky letov

Cestujúca sa pozerá na informačnú tabuľu so zrušenými letmi, archívna snímka. Foto: TASR/AP Photo

Berlín 10. marca (TASR) - Zrušenie stoviek letov si dnes vyžiadal štrajk pozemného personálu na dvoch berlínskych letiskách. Na jednodňovú protestnú akciu vyzvalo zamestnancov letísk Tegel a Schönefeld odborové hnutie Verdi.

Štrajk sa začal o 04.00 h SEČ a bude pokračovať až do soboty 05.00 h SEČ. Na hlavnom berlínskom letisku Tegel pre neho zrušili dovedna 455 a na letisku Schönefeld ďalších 204 letov.

Verdi spresnilo, že do práce dnes neprišlo približne 2000 letiskových zamestnancov, ktorých práva zastupuje. Akciou sa odbory snažia vyvinúť väčší tlak na vedenie letísk a pre zamestnancov vyjednať vyššie platy.

Verdi ďalej uviedlo, že od zamestnávateľov doposiaľ nedostalo nijakú ponuku, ktorá by mohla poslúžiť ako základ pre vzájomné rokovania. Dodalo, že takéto počínanie považuje za "nepochopiteľné" vzhľadom na dohody, ktoré v ostatnom čase dosiahli zamestnanci na iných nemeckých letiskách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.