Sberbank by mohla na Slovensku zaniknúť ku koncu júla

Foto: TASR/AP

Bratislava 11. marca (TASR) - Ku koncu júla tohto roka by mohlo byť definitívne o jednu banku na Slovensku menej. K tomuto dátumu totiž Prima banka predpokladá, že by mohla prevziať Sberbank Slovensko, ktorej značka by sa mala z trhu vytratiť. Predpokladaný termín prevzatia potvrdil generálny riaditeľ Prima banky Jan Rollo.

Investičná skupina Penta Investments informovala vlani koncom júla o tom, že stala vlastníkom majoritného podielu 99,5 % akcií v Sberbank Slovensko. Úspešné uzatvorenie transakcie bolo podmienené súhlasom Európskej centrálnej banky, transakciu schválil aj Protimonopolný úrad SR. "Predpokladaný termín prevzatia Sberbank je 31. júla 2017. Z hľadiska počtu pobočiek bude Prima banka po prevzatí Sberbank trojkou na trhu. Aj naďalej pritom budeme pokračovať v rozširovaní pobočkovej siete v regiónoch, kde nám to z biznisového pohľadu dáva zmysel," skonštatoval Rollo s tým, že aj vývoj v uplynulých rokoch potvrdzuje, že banky bez pobočkovej siete nedokážu byť dlhodobo úspešné.

Penta je na bankovom trhu aktívna od roku 2007, kedy sa stala jediným akcionárom Privatbanky orientovanej na poskytovanie služieb privátneho bankovníctva. V roku 2011 sa stala väčšinovým vlastníkom Prima banky (vtedy Dexia banka), ktorá sa zameriava najmä na retailových klientov, ale aj na financovanie miest a obcí. "Cieľom fúzie je ďalej posilniť pozíciu na slovenskom bankovom trhu a pokračovať v raste," objasnil zámery Rollo.

V Sberbank sa v súčasnosti upratuje v produktoch. "V súčasnej dobe v Sberbank zjednodušujeme portfólio produktov a služieb," potvrdil Rollo, ktorý je aj generálnym riaditeľom Sberbank Slovensko. Niektoré produkty sa majú z ponuky Sberbank vytratiť. Rušia sa kreditné karty aj niektoré typy účtov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.