Lintner po konflikte Detva-Trenčín: Funkcionári by mali ísť príkladom

Na snímke šéf Pro-Hokej Richard Lintner. Foto: TASR - Martin Baumann

Detva 23. marca (TASR) - Riaditeľ hokejovej Tipsport Ligy Richard Lintner vydal stanovisko ku konfliktu, ktorý sa odohral po utorňajšom zápase baráže medzi domácou Detvou a Duklou Trenčín (4:3 po predĺžení). Šéf HC 07 Orin Róbert Ľupták po skončení stretnutia verbálne zaútočil na kabínu hostí, najmä na Marcela Hossu. Vedenie Dukly podalo podnet na disciplinárnu komisiu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ktorá sa ním bude zaoberať na budúci týždeň.

"Šport býva často tvrdý. Nie je iba o výhrach a pekných momentoch, ale aj o prehrách a sklamaniach. Za každých okolností by však mal byť fair play a nikdy by nemal zachádzať za hranice slušnosti. Akokoľvek nás víťazstvá nadchnú, alebo prehry sklamú, invektívy, osočovanie, urážky a znevažovanie nemajú miesto ani v slušnej spoločnosti, ani v športe. Nerobia dobré meno nielen hokeju, ale ani športu ako takému. Ak vyzývame na slušnosť na štadiónoch a očakávame ju aj od našich fanúšikov, o to viac by mali ísť príkladom samotní funkcionári," uviedol Lintner v stanovisku zaslanom TASR.

Prezident SZĽH Kohút: Bude sa tým zaoberať disciplinárka

"Ako prezident SZĽH sa musím jednoznačne dištancovať od absolútne neadekvátneho konania člena výkonného výboru SZĽH R. Ľuptáka po zápase Detva - Trenčín. Jeho vulgárne správanie je nie len poľutovaniahodné ale, samozrejme, aj absolútne nešportové. Mrzí ma to o to viac, že ide jedného z najvyšších volených predstaviteľov slovenského hokeja, ktorému dalo dôveru množstvo našich klubov. A práve tú dôveru, o ktorú sa s kolegami, spolupracovníkmi, ale aj hokejovou verejnosťou uchádzame u našich partnerov, takýmto konaním pán Ľupták úplne zbytočne podkopáva. Prípadom sa bude zaoberať aj Disciplinárna komisia SZĽH. Takéto konanie je neprípustné a nemalo by sa opakovať," sprostredkoval TASR stanovisko prezidenta SZĽH Martina Kohúta mediálny poradca zväzu Ľuboš Schwarzbacher.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.