USA s premiérovým triumfom na World Baseball Classic

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Los Angeles 23. marca (TASR) - Bejzbalisti USA sa dočkali premiérového prvenstva na turnaji World Baseball Classic. V noci na štvrtok vo finále na štadióne Los Angeles Dodgers zdolali Portoriko presvedčivo 8:0. Tretie miesto obsadilo Japonsko, ktoré sa na podujatí radovalo z triumfu dvakrát (2006, 2009), štvrté skončilo Holandsko.

Američania aj bez najväčších hviezd MLB, ktoré zarezávajú v jarnej príprave na nadchádzajúci ročník profiligy, pretavili hneď svoju prvú finálovú účasť v zlato. Dosiaľ sa medzi elitné kvarteto dostali len raz, v roku 2009.

"Rád hrám v takýchto momentoch. Atmosféra ma očarila, čím je stretnutie dôležitejšie, tým viac sa dokážem nabudiť a som efektívnejší," vyhlásil pre agentúru AP nadhadzovač Marcus Strotman z Toronta Blue Jays, ktorého vymenovali za Najužitočnejšieho hráča turnaja. Ešte v roku 2013 to pritom vyzeralo, že Strotman bude reprezentovať Portoriko, kde sa narodila jeho matka. Portoričania prehrali v druhom finále za sebou, pred štyrmi rokmi nestačili na Dominikánsku republiku.

Komisár MLB Rob Manfred označil podujatie za masívny úspech, prvýkrát za štyri edície prekročilo hranicu milión fanúšikov: "Nielenže sme zaznamenali rekordnú návštevnosť, oduševnenie bolo ťažko porovnateľné s minulosťou. A v prvom rade sme videli úžasné zápasy."

Finále World Baseball Classic 2017:

Portoriko - USA 0:8 (0:0, 0:0, 0:2, 0:0, 0:2, 0:0, 0:3, 0:1, 0:0)

konečné poradie: 1. USA, 2. Portoriko, 3. Japonsko, 4. Holandsko, 5. Dominikánska republika, 6. Izrael, 7. Kuba, 8. Venezuela, 9. Taliansko, 10. Austrália, 11. Kórejská republika, 12. Kolumbia, 13. Mexiko, 14. Taiwan, 15. Kanada, 16. Čína

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.