Triatlonista Varga po úspechu v Austrálii: Prekvapil som sám seba

Slovenský triatlonista Richard Varga. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 23. marca (TASR) - Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga vyslovil po návrate z trojdňových pretekov rámci nového atraktívneho formátu triatlonovej Super League v austrálskom Hamilton Islande, kde skončil na štvrtom mieste, veľkú spokojnosť.

"Chcel som sa umiestniť v najlepšej desiatke, so štvrtým miestom som naozaj nerátal. Sám som bol zo seba prekvapený. Preteky boli veľmi zaujímavé, išli sa kratšie trate, čo mne vyhovuje. Boli netradičné, založené na väčšej komercii, aby boli pozerateľnejšie pre bežného diváka. Odlišovali sa od klasického olympijského triatlonu," povedal Varga na štvrtkovom mediálnom brífingu. Formát pretekov sa od tých klasických líšil tým, že v ňom boli každý deň obrátené disciplíny, v prvom dni sa končili plávaním, ktoré je najsilnejšou zbraňou slovenského olympionika. Program bol veľmi náročný a času na regeneráciu nebolo veľa. "Po prvom dni som spal asi dve hodiny, nesadla mi ani masáž. Bolo to veľmi náročné," uviedol slovenský reprezentant.

Varga sa bude v najbližších dňoch pripravovať na preteky Svetového pohára 6. a 7. mája v Číne, po nich absolvuje v Japonsku preteky v rámci seriálu MS. Potom už na neho čaká príprava na majstrovská Európy v akvatlone. Šampionát sa po prvý raz uskutoční na Slovensku v dňoch 25. až 27. mája, hostiť ho bude jazero Draždiak v bratislavskej Petržalke. Akvatlon je kombináciou behu a plávania. Pochádza z USA a vznikol z triatlonu. Je najmladšou disciplínou, ktorá sa z neho vyvinula. Organizátori v týchto dňoch predstavili trať, na ktorej sa šampionát uskutoční. "Páči sa mi, je postavená tak, aby bola atraktívna pre divákov, ktorí budú celý čas vidieť, čo sa deje na trati," skonštatoval Varga.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.