Dobrovoľní hasiči majú získať možnosť čerpať dotácie z rezortu vnútra

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Zachar

Bratislava 23. marca (TASR) - Dobrovoľné hasičské zbory by po novom mali dostať možnosť uchádzať sa o dotácie od Ministerstva vnútra (MV) SR. Poslanci Národnej rady SR dnes posunuli do druhého čítania návrh novely zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti tohto rezortu. Zmena legislatívy prichádza ako reakcia na požiadavky a podnety viacerých obcí a miest a taktiež niektorých občianskych združení.

Tie sa týkali najmä zabezpečovania finančných prostriedkov na technické zhodnotenie budov hasičských staníc, hasičských zbrojníc a hasičskej techniky. "Mnohé z uvedených nehnuteľností vrátane hasičskej techniky so zreteľom na zabezpečenie jej akcieschopnosti a bezpečného uskladnenia totiž vyžadujú posilnenie zdrojov ich financovania, zodpovedajúce zvyšujúcim sa nárokom na výkon činností hasičských jednotiek," uviedlo v návrhu ministerstvo.

Oblasti, na ktoré možno poskytnúť dotáciu z rozpočtovej kapitoly ministerstva vnútra, sa majú preto rozšíriť. Konkrétne ide o rekonštrukciu, modernizáciu a iné technické zhodnotenie budov hasičských staníc a hasičských zbrojníc obcí a miest, ako aj ďalších právnických osôb vrátane obstarania hasičskej techniky. "Navrhovaným riešením sa utvoria lepšie podmienky na plnenie úloh najmä dobrovoľných hasičských zborov obcí a miest pri likvidácii požiarov a vykonávaní záchranných prác," zhrnulo ministerstvo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.