Pápež sa počas pastorálnej návštevy Milána zastavil na periférii

Pápež František. Foto: TASR/AP

Miláno 25. marca (TASR) - Pápež František dnes navštívil na jeden deň Milánsku diocézu, ktorá je domovskou základňou kardinála Angela Scolu, jeho najväčšieho súpera v boji o pápežské kreslo.

Jeho prvou zastávkou v metropole talianskej módy a financií bol obytný komplex na predmestí. Touto zastávkou pápež zdôraznil svoj názor, že periférie ponúkajú lepší pohľad na skutočnosť ako vyčačkané a prosperujúce mestské centrá. Tisícom veriacich, ktorí ho tam očakávali, povedal, že pre rímsko-katolícku cirkev je dôležité "nezostávať čakať v centre, ale ísť smerom ku každému, na periférie, aj k nekresťanom a neveriacim."

V uvedenom bytovom komplexe býva vyše tisíc ľudí, vrátane mnohých seniorov a cudzincov žijúcich na okraji spoločnosti. Pápež tam súkromne navštívil tri rodiny, prvú tvoril pár päťdesiatnikov boriacich sa s rodinnými problémami, druhá rodina bol pár osemdesiatnikov postihnutých chorobami a tretia rodina, ktorá vyučuje arabčinu, pochádzala z Maroka.

Deti na sídlisku odovzdali pápežovi dva dary: ručne vyrobenú vyšívanú štólu, ktorý si dal ihneď na seba a obrázok nedávno zreštaurovanej sochy panny Márie v miestnom kostole.

Pred odchodom z obytného komplexu pápež dal svoj autogram a podal ruku niekoľkým veriacim, ktorí si zo stretnutia robili snímky na mobilných telefónoch.

Ďalšou zastávkou pápeža v Miláne je svetoznáma gotická katedrála - Milánsky dóm, kde ponúkne svoje požehnanie. Navštívi tiež hlavnú mestskú väznicu a bude celebrovať omšu pod otvoreným nebom.

Ide už o piatu návštevu pápeža v Miláne, ktoré je najväčšou svetovou diocézou s piatimi miliónmi veriacich, ak rátame dve návštevy pápeža Jána Pavla II. a jednu návštevu pápeža Benedikta XVI.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.