Mesto Martin ocenilo pri príležitosti Dňa učiteľov 22 pedagógov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Martin 27. marca (TASR) - Mesto Martin ocenilo vo štvrtok 23. marca pri príležitosti Dňa učiteľov 22 pedagógov. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Doplnila, že v Martine sú oslavy Dňa učiteľov každoročne spojené so slávnostným ocenením osobností materských a základných škôl pôsobiacich na území mesta. "Viem, že naše tohtoročné ocenenia prišli o pár dní skôr ako výročie narodenia Jana Amosa Komenského. Ale osobne som toho názoru, že učitelia by nemali mať len jeden deň v roku, kedy im pogratulujeme, ale ich prácu by sme si mali vážiť každý deň," povedal viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo.

Ocenené bolo tiež Centrum environmentálnej výchovy Turiec, o. z., a projekt Dopravná výchova mesta Martin, keďže do značnej miery prispeli k rozvoju vzdelávania a výchovy v meste. "Pracovná kariéra pedagóga by si zaslúžila vlastnú knihu. Až vtedy by sme videli, koľko investovali do života každého žiaka, ktorého učili. Ako ho motivovali, podporovali, ako formovali jeho identitu a nazeranie na život. Nielen novými vedomosťami a poznatkami, ale predovšetkým svojím prístupom a trpezlivosťou. Práve preto by som im chcel v mene vedenia mesta Martin úprimne poďakovať," dodal Žigo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.