Dobrovoľníci z Novej Bane vyčistia náučný chodník Zvonička

Nenáročný, celoročne prístupný, dlhý 6233 m, s celkovým prevýšením 274 m, taký je náučný chodník Zvonička, archívna snímka. Foto: TASR/Jana Vodnáková

Nová Baňa 28. marca (TASR) - Jarný výstup na Zvoničku, Červenku a Háj sa aj v tomto roku rozhodli dobrovoľníci a turisti z Novej Bane spojiť s čistením náučného chodníka Zvonička. Ako informovala za organizátorov Viktória Valachovičová, tretí ročník tejto akcie sa uskutoční v sobotu 1. apríla so začiatkom o 9.00 h.

Dobrovoľníci sa vydajú po dvoch trasách. Prvá sa začne na železničnej stanici a cez Gupňu povedie na Zvoničku. Druhá je od Zvoničky, cez Kohútovo a Šarvízm, na Háj a späť.

Práve prvá trasa, ktorú využívajú aj mnohí obyvatelia ako skratku zo stanice do centra mesta, býva podľa Valachovičovej znečistenejšia. "Preto na túto časť sústredíme viac pozornosti," podotkla s tým, že účasť prisľúbili aj miestne základné školy.

V prvom roku organizovania akcie sa dobrovoľníkom podarilo vyzbierať približne 20 vriec odpadkov a tiež niekoľko kusov veľkoobjemného odpadu. Minulý rok už bola situácia podľa Valachovičovej o niečo lepšia a chodníky boli čistejšie. Dobrovoľníci vyzbierali 12 vriec odpadu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.