Elektromobily v Trnave budú mať parkovaciu kartu lacnejšiu

Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trnava 29. marca (TASR) – Mesto Trnava sa rozhodlo, ako jedno z prvých na Slovensku, vsadiť na kartu elektromobilov. Majitelia vozidiel na elektrický pohon budú mať odteraz ročnú neprenosnú parkovaciu kartu za 10 eur, čo je v porovnaní s ostatnými vodidlami štyridsaťkrát menej. Zároveň sa v meste rozhodli začať budovať rýchlonabíjacie stanice a vstúpili do rokovaní s investorom. Okrem toho samotná radnica chce postupne obnoviť celý svoj vozový park a súčasné služobné autá nahradiť elektromobilmi. Informoval o tom dnes primátor Peter Bročka.

Do konca roka by podľa neho mohlo byť inštalovaných okolo päť nabíjacích staníc. Primátor kroky samosprávy vníma hlavne perspektívne, podľa neho aktuálne "je v Trnave minimum elektromobilov". Jeden dostala na skúšobnú dobu pred časom aj radnica, na základe toho začali potom uvažovať o kúpe pre potreby zamestnancov. "Investor, s ktorým sme v kontakte, hovorí aj o požičovni elektromobilov a elektrobicyklov," dodal Bročka. O cenách parkovacích kariet rozhodli poslanci na svojom zasadnutí v utorok 28. marca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.