Regulačná rada sa od ÚRSO neoddelí, parlament odmietol návrh SaS

Spoločná budova Úradu Jadrového dozoru (ÚJD) a Úradu pre ruguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Foto: TASR/Tomáš Halász

Bratislava 29. marca (TASR) - Opoziční poslanci SaS neuspeli s návrhom oddeliť Regulačnú radu od Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Parlament odmietol ich novelu zákona, ktorej cieľom bolo, aby sa obidva tieto orgány stali nezávislými.

Právnu normu do parlamentu predložila dvojica poslancov Karol Galek a Jana Kiššová. Galek pripomenul, že takýto návrh nepredkladá do parlamentu po prvý raz a jeho zavedenie by podľa poslanca malo pozitívne dosahy.

"Lebo iba nezávislý, transparentný a funkčný regulačný úrad dokáže zabezpečiť naozaj stabilné ceny energií," zdôraznil ešte v pléne Galek. To by podľa poslanca viedlo k odstráneniu energetickej chudoby a zlepšilo by sa tak aj podnikateľské prostredie.

Poslanci SaS tento zákon nepredložili do parlamentu prvýkrát. Poslanci o ňom diskutovali už vlani v máji. Galek je presvedčený, že ak by bol tento zákon dávnejšie schválený, Slovensko sa mohlo vyhnúť kauze vysokých cien energií z úvodu tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.