Londýn musí čo najskôr vyrokovať s EÚ dohodu o leteckej doprave

Ilustračná snímka Foto: TASR/Bohdan Kopčák

Londýn 29. marca (TASR) - Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair varovala, že ak britská vláda v rámci rokovaní o brexite neuzatvorí s Európskou úniou (EÚ) novú dohodu o leteckej doprave, nebude môcť lietať medzi Britániou a kontinentálnou Európou. Dvojročný proces rokovaní medzi Britániou a EÚ sa spúšťa práve dnes po tom, ako britská premiérka Theresa Mayová v utorok (28.3.) podpísala list, ktorým dnes Británia oficiálne požiada o odchod z Európskej únie.

Ryanair uviedol, že po opustení EÚ opustí Británia aj systém "otvoreného neba". Londýn tak bude musieť uzatvoriť s Európskou úniou novú bilaterálnu dohodu, ktorá umožní pokračovanie letov medzi Britániou a Európou.

"Od referenda o vystúpení Británie z Európskej únie uplynulo už deväť mesiacov a zatiaľ stále nevieme, aký bude mať brexit vplyv na leteckú dopravu," povedal marketingový riaditeľ Ryanairu Kenny Jacobs. "Zdá sa, že britská vláda nemá v tomto smere pripravený plán B, čo je dosť znepokojujúce," dodal.

V tejto súvislosti spoločnosť vyzvala vládu v Londýne, aby urýchlene vypracovala stratégiu, ktorá udrží nízkonákladovú leteckú dopravu medzi Britániou a EÚ aj po marci 2019. Ryanair zamestnáva v Británii vyše 3000 ľudí a očakáva, že tento rok prepraví z a na britské letiská viac než 44 miliónov cestujúcich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.