Samospráva Handlovej chce zrekonštruovať MŠ na Morovnianskej ceste

Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván

Handlová 31. marca (TASR) - Samospráva Handlovej má záujem zabezpečiť rekonštrukciu elokovaného pracoviska svojej materskej školy (MŠ) na Morovnianskej ceste. Na projekt za asi 1,15 milióna eur, ktorého cieľom je zníženie energetickej náročnosti objektu, chce získať financie z Operačného programu Kvalita životného prostredia.

"Ide o elokované pracovisko na Morovnianskej ceste, kde sa budú v podstate zatepľovať, vymieňať okná a rekonštruovať určité veci na troch pavilónoch, kde sú triedy so žiakmi. A taktiež tam pribudnú obnoviteľné zdroje energie ako fotovoltaické články na výrobu elektriny a tiež rekuperačné jednotky v miestnostiach," opísal projekt Peter Cagáň z referátu regionálneho rozvoja a strategického plánovania Mestského úradu v Handlovej.

Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 1.150.156,14 eura, z toho je nenávratný finančný príspevok (NFP) vo výške 1.092.648,33 eura. Mesto by sa malo na spolufinancovaní podieľať sumou 57.507,81 eura. Ak bude so žiadosťou úspešné, realizáciu investície by chcelo zabezpečiť budúci rok.

Predloženie žiadosti o NFP pre projekt, ako i spolufinancovanie mestom, odobrili na svojom rokovaní vo štvrtok (30.3.) aj handlovskí mestskí poslanci. Samospráva podala žiadosť dnes.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.