NOVINKA: Polícia má od dnešného dňa stránku na Facebooku

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Bratislava 3. apríla (TASR) - Policajný zbor má oddnes vlastnú stránku na najväčšej sociálnej sieti Facebook. TASR o tom informovalo oddelenie komunikácie a prevencie Kancelárie prezidenta Policajného zboru.

"Stránka pod názvom Polícia Slovenskej republiky bude širokej verejnosti denne prinášať aktuality a zaujímavé témy týkajúce sa činnosti všetkých zložiek Policajného zboru," informovalo oddelenie.

Polícia bude informovať verejnosť o aktualitách týkajúcich sa policajných zásahov, o závažných dopravných nehodách a dopravných obmedzeniach, ako aj o každodennej činnosti Policajného zboru. Venovať sa bude i témam zameraným na prevenciu, pátranie po osobách, ale napríklad aj na zvieratá pracujúce v zbore či jeho samotnú históriu.

"Som rád, že sa komunikácia Policajného zboru rozšírila o fenomén Facebook, ktorý je na Slovensku najpopulárnejšou sociálnou sieťou. Vďaka exkluzívnemu obsahu budú mať návštevníci stránky príležitosť spoznať každodennú prácu príslušníkov Policajného zboru, pri ktorej neraz nasadzujú vlastné životy," povedal podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák.

Polícia by sa podľa prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara rada prostredníctvom modernej komunikácie priblížila viac k verejnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.