Handlová a mestské organizácie boli úspešní so 14 projektami

Kompostáreň bioodpadov. Foto: TASR/František Iván

Handlová 4. apríla (TASR) - O mimorozpočtové zdroje na realizáciu viacerých investícií sa mesto Handlová i mestské organizácie spoločne uchádzali vlani prostredníctvom 33 projektov. Z nich bolo úspešných 14, neschválených 18 a v hodnotení ostáva jeden. Vyplýva to zo štatistiky referátu regionálneho rozvoja a strategického plánovania Mestského úradu v Handlovej, ktorú vzali na vedomie na svojom ostatnom rokovaní handlovskí mestskí poslanci.

Pri jednom zo schválených projektov mesto neprijalo dotáciu, nakoľko jej schválená výška bola menej ako desať percent oproti žiadanému projektu.

Úspešnosť mesta v projektovej oblasti za minulý rok zatiaľ predstavuje 43,75 %, v roku 2015 bola pri 32 podaných projektoch na úrovni 48 %.

Najväčším projektom, ktorý samospráve schválili, bol Kompostáreň Handlová. "Celkové oprávnené výdavky sú okolo 905.000 eur. V súčasnosti nám predĺžili harmonogram na začatie realizácie hlavných aktivít na júl 2017, kedy musíme predložiť všetky dokumentácie z obstarávania a podpísať zmluvy s úspešnými uchádzačmi," priblížil Peter Cagáň z referátu regionálneho rozvoja a strategického plánovania.

Okrem projektu Kompostáreň Handlová bolo mesto či jeho organizácie vlani úspešné aj so žiadosťami o financie na kamerový systém, terénnu sociálnu prácu, podporu opatrovateľskej služby či rekonštrukciu telocvične pri Základnej škole Školská. Celková výška schválených dotácií za minulý rok predstavuje približne 1,163 milióna eur. Úspešné nebolo pri projektoch na rekonštrukciu elokovaných pracovísk materskej školy (MŠ) za viac ako dva milióny eur, odstránenie havarijného stavu základnej umeleckej školy (ZUŠ) za približne 68.000 eur či sanáciu čiernych skládok v katastrálnom území mesta za takmer 70.000 eur. V hodnotení ostáva projekt výmeny otvorových výplní na Jazmíne, kde samospráva žiada takmer 30.000 eur od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

O mimorozpočtové zdroje sa radnica v súčasnosti uchádza na investície v podobe zvýšenia energetickej účinnosti objektu MŠ Cintorínska, zníženia energetickej náročnosti MŠ Morovnianska cesta, sanácie čiernych skládok, výmeny okien v ZUŠ. Záujem má získať financie aj na rekonštrukciu vnútrobloku na sídlisku Morovnianska cesta či rekonštrukciu zbrojnice a modernizáciu vozového parku dobrovoľných hasičov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.